Reklama
Reklama

Sześcioro uczniów przedawkowało leki na kaszel

fot. francog/sxc.hu

Sześcioro uczniów trafiło do szpitala po tym, jak na terenie bursy szkolnej zorganizowali imprezę, na której zażywali popularne tabletki na kaszel. O sprawie poinformował Głos Wielkopolski.

Do zdarzenia doszło na terenie bursy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w minioną środę, a w "imprezie" brali udział trzynastolatkowie. Tabletki na kaszel, które zażyli uczniowie zawierają pseudoefedrynę, a zażyte w zbyt dużej ilości mają działanie euforyczne. Niestety dla sześciorga uczniów impreza skończyła się w szpitalu. Do szpitali trafiły cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Wszyscy hospitalizowani uczniowie byli odwodnieni, mieli upośledzoną tożsamość, kłopoty z określeniem czasu i przestrzeni, a ich serca były pobudzone -Na szczęście nie mają uszkodzeń narządowych - wyjaśnia w rozmowie z Głosem Wielkopolskim prof. Jacek Zachwieja, kierownik kliniki kardiologii i nefrologii w szpitalu na Szpitalnej.

W piątek wszyscy uczestnicy imprezy opuścili już szpital, ale już dziś wiadomo, że czekają ich konsekwencje ze strony dyrekcji szkoły - Do tej pory nie mieliśmy problemu z naszymi uczniami. Konieczne jest wysłanie jednoznacznego sygnału do wszystkich, którzy chcieliby to powtórzyć. Uczniowie nie będą prezentować szkoły podczas występów. A to dla młodych artystów to bardzo duża kara! - mówi Mirosław Różalski, dyrektor szkoły. Tabletki, które zażyli uczniowie, dostępne są w aptekach bez recepty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro