Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Po wypadku na Polance: MPK przeprasza

KaT
piątek, 12.12.2014 r.
godz. 07.27
KaT | piątek, 12.12.2014 r., godz. 07.27
Po wypadku na Polance: MPK przeprasza
fot. Adam

Pracownik warsztatu, który spowodował czwartkowy wypadek z udziałem dwóch tramwajów na przystanku Polanka, był pod wpływem alkoholu. Ma zostać zwolniony z pracy. W zdarzeniu ucierpiało 20 osób. MPK przeprasza, że w ogóle doszło do takiego wypadku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w czwartek pisaliśmy o poważnym wypadku, do jakiego doszło na Trasie Kórnickiej. Tramwaj oznaczony jako „przejazd techniczny” prowadzony przez pracownika warsztatu wjechał w tramwaj linii nr 17, którym przewożeni byli pasażerowie. W wyniku zderzenia rannych zostało 20 osób, które przewieziono do czterech poznańskich szpitali - w tym do Szpitala Dziecięcego. Utrudnienia w ruchu na trasie trwały do 19.00.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna prowadzący tramwaj, który wjechał w tył drugiej bimby, był pod wpływem alkoholu. Miał 0,8 promila w organizmie. Policja o całej sprawie natychmiast powiadomiła prokuraturę. Zebrany materiał dowodowy ma pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia.

MPK przeprasza za całą sytuację. - W imieniu Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o. i wszystkich pracowników, chcielibyśmy wyrazić szczere wyrazy współczucia dla wszystkich poszkodowanych. Poza ustaleniami policji i prokuratora, będziemy prowadzić wewnętrzne postępowanie, aby wyciągnąć odpowiednie konsekwencje oraz zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Przepraszamy - czytamy w komunikacie MPK.

Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK wyjaśnia, że w sytuacji, gdy pracownik był pod wpływem alkoholu, nie może liczyć na pobłażliwość MPK. - Konsekwencje mogą być tylko jedne. To zwolnienie z pracy - wyjaśnia.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama