Reklama

Nowy kolektor ogólnospławny od środka

Kolektor ogólnospławny budowany pod aleją niepodległości ma pomóc odprowadzać wodę z centrum Poznania. Jego budowa zakończy się w kwietniu przyszłego roku.

W piątek po raz pierwszy można było zobaczyć jak kolektor wygląda od środka. Aquanet, który przeprowadza inwestycję, zorganizował jej zwiedzanie dla dziennikarzy. To jest tak naprawdę bardzo nietypowa konstrukcja. Jest to komora długości 16,5 metra i szerokości 4 metry. Jest ona z przelewem, który wykonany jest z granitu i mamy tez wyjście dalej do kanału Bogdanka.Cały kanał jest inwestycją Aquanetu - mówi Agnieszka Gabrysiak, koordynatorka projektu Aquanet.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Rura przebiegająca przez Aleję Niepodległości na odcinku od ulicy Kutrzeby do Solnej ma usprawnić system działania okolicznej kanalizacji. przypadku intensywnych opadów deszczu ma się zwiększyć odbiór wody. Inwestycja kosztuje 19 milionów złotych. Jest dofinansowywana ze środków unijnych. Kolektor ogólnospławny budowany pod Aleją Niepodległości będzie gotowy w kwietniu 2015 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro