Reklama
Reklama

Nowe biletomaty: "może i ładne, ale..."

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Trwa wymiana biletomatów ZTM na terenie Poznania. Jak informuje nasz czytelnik - maszyny stoją i "ładnie wyglądają", ale nie można w nich doładować kart PEKA. Przypominamy, że zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami we wtorek, 21 października, wszystkie funkcje w pierwszych 20 nowych maszynach powinny działać.

W sprawie problemów z doładowaniem kart PEKA w nowych biletomatach zwrócił się do nas czytelnik, Piotr. - Próbowałem doładować kartę PEKA w sobotę w nowym biletomacie przy placu Bernadyńskim i nie mogłem jej doładować. Potem zaś próbowałem zrobić to samo ale na ulicy Fredy, gdzie tak samo nie mogłem doładować karty - pisze czytelnik. - Musiałem kupić sobie bilety jednorazowe przez głupotę ZTM. ZTM kupił nowe biletomaty, są one może i ładne, ale co po nich, jak nie można doładować w nich kart PEKA - dodaje.

Nie czekaj! Korzystanie z pieców niespełniających norm zagrożone jest grzywną! Wymień piec i otrzymaj nawet 35 000 zł. Weź udział w programie Kawka Bis. Nabór od 2 stycznia.
REKLAMA


Zgodnie z pierwotnym harmonogramem 20 pierwszych nowych biletomatów w mieście ma mieć uruchomione wszystkie funkcje do wtorku, 21 października. Przypominamy, że są to maszyny, które stanęły na następujących przystankach i węzłach komunikacyjnych: PST Solidarności, PST Kurpińskiego, Ogrody, Wrocławska, PST Szymanowskiego, PST Słowiańska, Fredry, Dworzec Główny, Rondo Rataje, PST Sobieskiego, Połabska, INEA Stadion, Kórnicka, Małe Garbary, Głogowska/Hetmańska, Dębiec, pl. Cyryla Ratajskiego, Traugutta, PST Lechicka i pl. Bernardyński.

Już miesiąc temu ZTM informował, że proces wdrożenia i uruchomienia nowego systemu biletomatów zostanie podzielony na etapy. 20 pierwszych biletomatów pojawiło się na ulicach do końca września. Wówczas zapowiadano, że po 30 września testowane będą sprzedaż biletów okresowych, trasowanych i doładowywanie tPortmonetki w urządzeniach. Wszystkie funkcje mają być dostępne do 21 października. Dziś, na dzień przed 21 października, Zarząd Transportu Miejskiego sprawdza dla nas, czy rzeczywiście tego terminu uda się dotrzymać. - Obecnie w 20 nowych biletomatach można już doładować tPortmonetkę na karcie PEKA. W przypadku pozostałych funkcji trwają testy - mówi Agnieszka Smogulecka z ZTM. - Operator nowych biletomatów, Mennica Polska wyjaśnia, że funkcje związane z kupowaniem biletów okresowych oraz przedłużaniem ważności biletów trasowanych w biletomatach powinny zostać uruchomione we wtorek, 21 października, do końca dnia - dodaje.

Następne biletomaty, które są wymieniane na nowe to te stojące na przystankach: Górczyn, Rondo Solidarności, Most Teatralny, Rondo Śródka, Półwiejska, Wierzbięcice, Naramowice, Rynek Wildecki, Rynek Jeżycki, Wilczak, AWF, Luboń/os. Lubonianka, Os. Kopernika, Starołęka, Żegrze III, Arciszewskiego, Rondo Starołęka, Bałtyk, Dworzec Zachodni, Marcelińska, Jasna. Montaż tych maszyn ma się zakończyć do 31 października i do tego czasu nowe automaty w wymienionych powyżej lokalizacjach będą sprzedawać tylko bilety papierowe. Po tym terminie testowane będą funkcje związane z PEKĄ w maszynach.

Do 31 marca 2015 roku wymienione zostaną biletomaty na przystankach: Garbary, Szpitalna, Starołęka, Krańcowa, Miłostowo, Białczańska, Luboń Szkoła, Światopełka oraz Port Lotniczy Ławica. Również do końca marca przyszłego roku biletomaty pojawią się w 20 nowych lokalizacjach. Staną m.in. przy nowych trasach tramwajowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro