Reklama
Reklama

Inicjatywa "Mamy rzekę" będzie walczyć o przywrócenie rzeki miastu

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

Inicjatywa "Mamy rzekę" zawiązała się w sierpniu tego roku przy okazji spotkania na terenie KontenerART, ale jej działacze chcą kontynuować działalność na rzecz Warty. 15 października odbędzie się spotkanie, na którym omawiane będą pomysły na przywrócenie rzeki miastu.

O potrzebie rewitalizacji obszarów nadrzecznych mówi się od wielu lat, ale poza pojedynczymi inicjatywami nie udało się na razie wdrożyć jednej strategii dla Warty w Poznaniu. Zmienić chcą to działacze inicjatywy "Mamy rzekę" -Jesteśmy inicjatywą powstałą z zapotrzebowania społecznego. W duchu niniejszego zawołania i w nawiązaniu do debaty zorganizowanej 19 sierpnia 2014 wKontenerARTnad Wartą - "Miejsca wspólne w mieście. Teraźniejszość i przyszłość", zwracamy się ponownie do wszystkich Państwa, którzy mieli okazję zapoznać się z naszą działalnością już na tym spotkaniu, ale również do wszystkich tych, którzy chcieliby przyłączyć siędo naszej inicjatywy. Debata, podczas której wywiązała się pełna ciekawych pomysłów i uwag dyskusja stała się inspiracją do dalszych spotkań i aktywności -wyjaśniają społecznicy, którzy twierdzą, że rzeka posiada ogromny potencjał, ale cały czas nie jest właściwie wykorzystywana.

Działacze postulują utworzenie Rady Rzeki oraz Kodeksu Dobrych Praktyk, które pomogłyby w stworzeniu strategi rewitalizacji rzeki. Sami społecznicy chcieliby też podejmować konkretne działania, które przywróciłby rzekę miastu. Spotkanie organizacyjne inicjatywy odbędzie się 15 października o godzinie 17 w pawilonie Nowa Gazownia w Starym Korycie Warty -Wszystkich, którym leży na sercu szeroko rozumiana sytuacja rzeki Warty, przełamywanie stereotypów, współpraca oraz wszystkie osoby posiadające własne pomysły na wspieranie i promowanie aktywności nad rzeką zapraszamy do współpracy -zachęcają organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
5.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro