Reklama
Reklama

Wilda: poranna akcja policjantów. Zatrzymano trzy osoby

fot. Taylor
fot. Taylor

Przed godziną 7.00 rano przy skrzyżowaniu ulic Chłapowskiego i Dąbrówki grupa policjantów zatrzymała trzech mężczyzn. Funkcjonariusze wyjaśniają, że mężczyźni mieli związek z próbą kradzieży auta, do której doszło w piątek przed północą. Podczas piątkowego zdarzenia policjanci musieli oddać strzały ostrzegawcze, ponieważ zaatakowała ich grupa agresywnych osób.

O akcji policji na Wildzie poinformował nas czytelnik. - Dziś o 6:20 na Wildzie, przy skrzyżowaniu ul. Chłapowskiego z ul. Dąbrówki grupa operacyjna policji przeprowadziła operację w wyniku, której zostało aresztowanych kilka osób - napisał do nas Taylor. - Jedna chciała uciec więc policjanci musieli ją gonić między kamienicami. Cała akcja była bardzo głośna i przebiegła bardzo dynamicznie. O 6:40 aresztowane osoby zostały zapakowane do nieoznakowanych policyjnych samochodów i wywiezione - dodał.

Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji wyjaśnia, że zatrzymanie ma związek z piątkową interwencją funkcjonariuszy. - W piątek przed północą jeden z mieszkańców Wildy poinformował policję o próbie kradzieży samochodu - mówi. - Auto miało być wypychane przez kilku mężczyzn z parkingu. Na miejscu pojawili się policjanci. Gdy złodzieje ich zobaczyli, zaczęli uciekać - dodaje.

W trakcie pościgu policjantom udało się zatrzymać jednego z uciekinierów. Doszło do tego w pobliżu baru, z którego na ulicę wyszła grupa mężczyzn. - Agresywne osoby chciały atakować funkcjonariuszy. Policjanci musieli oddać kilka strzałów ostrzegawczych - wyjaśnia Borowiak. Nikomu nic się nie stało.

Po tym jak udało się ustalić tożsamość uczestników piątkowego zajścia, w środę zaplanowano zatrzymania. - Do tej pory zatrzymano trzech mężczyzn. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - kończy Borowiak.

Zatrzymanym mężczyznom postawione zostaną zarzuty. Odpowiedzą za próbę kradzieży samochodu oraz czynną napaść na policjanta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro