Reklama
Reklama

PKP ogłosiło przetarg na usprawnienie nowego dworca kolejowego

fot. PKP
fot. PKP

O potrzebie zmian na nowym dworcu PKP mówi się właściwie od momentu jego oddania do użytku. Wielokrotnie wskazywano na złe skomunikowanie dworca, brak poczekalni, ruchomych schodów. Okazuje się, że zmiany są możliwe, a PKP ogłosiło już przetarg na wykonawcę prac.

Już pod koniec maja pisaliśmy o planach PKP związanych z modernizacją nowego dworca PKP. Władze PKP przyznały wówczas, że na dworcu nie wszystko jest tak jak być powinno. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez PKP wyjaśniono, że wielkości holu w budynku obecnie zmienić się nie da, ale PKP chce wprowadzić usprawnienia w budynku tak, by był on wygodniejszy dla pasażerów.

Pierwszego września ogłoszono przetarg na wykonanie zmian na dworcu PKP i zaprezentowano wizualizacje, które pokazują zmiany, jakie mają zajść na dworcu - Projektowane zmiany mają na celu uporządkowanie wnętrza dworca oraz zwiększenie funkcjonalności tej przestrzeni, a w konsekwencji stworzenie przyjaznego dla podróżnych dworca i tym samym polepszenie odbioru tego miejsca. W tym celu proponuje się jednoznaczne wydzielenie stref pasażerskich i komercyjnych, przemyślane i celowe lokalizowanie punktów usługowych oraz elementów wyposażenia wnętrza, wydzielenie przestrzeni poczekalni, przechowalni, holu, określenie wytycznych w przyszłym kształtowaniu wnętrza w celu zachowania w nim ładu przestrzennego i estetyki mimo zmieniających się funkcji lub potrzeb - czytamy w dokumentach przetargowych. W holu dworcowym uporządkowane zostaną stoiska i biletomaty zajmujące w tej chwili sporo dworcowej przestrzeni, pojawią się też dodatkowe miejsca dla oczekujących na pociąg. Przetarg nie obejmuje natomiast budowy dodatkowych schodów ruchomych, które obiecywało PKP.

Według dokumentacji przetargowej wszystkie prace powinny być wykonane do 31 X 2014 roku. Do sprawy modernizacji przestrzeni dworcowej wrócimy w najbliższym czasie.

Jakie usprawnienia są najbardziej potrzebne na nowym dworcu PKP?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro