Reklama

Sława Kwaśniewska nie żyje

fot. teatrnowy.pl
fot. teatrnowy.pl

Poznańska aktorka Sława Kwaśniewska związana z Teatrem Nowym zmarła w środowe popołudnie. Miała 86 lat, a ostatnio można ją było zobaczyć w spektaklu "Firma" i serialu "Lekarze".

Pochodząca z Krakowa aktorka Sława Kwaśniewska od 1963 roku związana była z Poznaniem. Najpierw występowała w Teatrze Polskim, a od 1972 roku była aktorką Teatru Nowego. Ostatnio można ją było zobaczyć w spektaklu "Firma", a szersza publiczność znała aktorkę z ról w serialach: "Lekarze", "Czas honoru", "Marzenia do spełnienia", "Na dobre i na złe".

Ponadto podczas II wojny światowej była łączniczką Armii Krajowej. Została odznaczona m.in: Odznaką Honorowa Miasta Poznania, Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 1999 roku została uhonorowana Medalem Młodej Sztuki przyznawanym przez "Głos Wielkopolski" za kunszt aktorski i postawę będącą wzorem dla młodych. Otrzymała również Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania i Srebrną Maskę za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2005/2006.

Łącząc się w smutku składamy kondolencje rodzinie oraz społeczności Teatru Nowego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro