Reklama

Organizują pomoc dla pogorzelców z osiedla Orła Białego

fot. Telewizja WTK
fot. Telewizja WTK

Mieszkańcy jednego z mieszkań bloku przy osiedlu Orła Białego w pożarze stracili wszystko. Sąsiedzi organizują zbiórkę wszystkich potrzebnych rzeczy dla pogorzelców. Chcą pomóc również mieszkańcom, których lokale zostały zalane podczas akcji gaśniczej.

W niedzielę po godzinie 1 na osiedlu Orła Białego w wieżowcu nr 74 wybuchł pożar w mieszkaniu, które spłonęło doszczętnie. Strażacy walczyli z ogniem blisko dwie godziny, a pięć osób trafiło do szpitala. Sąsiedzi organizują zbiórkę wszystkich potrzebnych rzeczy dla pogorzelców i chcą pomóc również mieszkańcom, których lokale zostały zalane podczas akcji gaśniczej. Inicjatorem akcji jest Mateusz Wawrowski, który prowadzi osiedlowy serwis informacyjny.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Poszkodowanym osobom jest potrzebne wszystko m.in. odzież, ręczniki, pościele, sprzęt, meble itp. Zbiórka trwa od wtorku do piątku w godz. 18-19 w salce znajdującej się w budynku Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty na osiedlu Orła Białego 1/2. Wejście od strony bloku 6-28. - Przydałyby się także osoby, które mogłyby poświęcić swój czas i pomóc w posprzątaniu mieszkania - mówi Wawrowski. W pierwszym dniu zbiórki poznaniacy przekazali pogorzelcom odzież i ręczniki, a inicjatywę wspiera Stowarzyszenie Lepsze Rataje.
 

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro