Reklama
Reklama

Znamy zasady dofinansowania wyprawek szkolnych

fot. Wikipedia

Nieco ponad 3 tygodnie pozostały do inauguracji nowego roku szkolnego. Znane są już zasady dofinansowania zakupu podręczników.

Na terenie stolicy Wielkopolski wypłatą środków zajmuje się Poznańskie Centrum Świadczeń. Rada ministrów 31 lipca opublikowała odpowiednie zarządzenie, dotyczące dofinansowań. Objęci zostaną nimi uczniowie II, III i VI klas szkół podstawowych, III klas szkół ponadgimnazjalnych, a także uczniowie posiadający określone orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych.

Podstawą przyznania pomocy jest nieprzekraczanie odpowiedniego progu dochodowego, który wynosi 539 złotych na osobę w rodzinie. Poza tym osobami spełniającymi ten wymóg pomoc otrzymają uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. - Istnieje również możliwość otrzymania dofinansowania zakupu podręczników poza kryterium dochodowym w przypadku rodzin spełniających przesłankę do otrzymania pomocy z ustawy o pomocy społecznej. Do przesłanek tych zaliczamy np. niepełnosprawność, wielodzietność - tłumaczy Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Kwota dofinansowania nie jest stała. Uzależniona będzie od klasy, do której uczęszcza uczeń. Jej wysokość wahać będzie się od 175 do 770 złotych. Wypłata nastąpi po przedstawieniu dokumentów potwierdzających zakup. Wnioski o dofinansowanie składa się do dyrektora szkoły w terminie do 30 września 2014r. Niezbędne informacje można uzyskać w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1 lub na stronie internetowej www.pcs-poznan.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro