CBA w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków
Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze pojawiło się w czwartek w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w sprawie rewitalizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Młyńskiej.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zwróciło się o udostępnienie dokumentacji Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w sprawie rewitalizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Młyńskiej 12-12A / Nowowiejskiego 19-21 w Poznaniu. Informacji CBA udzieliła konserwator Joanna Bielawska-Pałczyńska oraz zastępca Wojciech Starzycki. Wyjaśnienia dotyczyły dokumentacji związanej z ww. inwestycją oraz współpracy Miejskiego Konserwatora Zabytków z jednym z rzeczoznawców - specjalistą od konstrukcji budowlanych. Rzeczoznawca za wykonaną w 2013 roku opinię w sprawie stanu technicznego stropów otrzymał kwotę 10 tys. zł brutto.
- Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy w instytucji samorządowej oraz pośrednictwo w załatwieniu sprawy w zamian za obietnicę korzyści majątkowej. Przesłuchiwani w charakterze świadków urzędnicy udzielili wszelkich informacji oraz udostępnili niezbędną dokumentację. Jednocześnie podkreślamy, że zarówno pani konserwator jak i jej zastępca nie mieli i nie mają związków ani towarzyskich ani rodzinnych z ww. rzeczoznawcą - informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania, Paweł Marciniak.
Przypomnijmy, że zabytkowa kamienica przy ulicy Młyńskiej 12 ma się zmienić w luksusowy budynek dedykowany prestiżowym kancelariom z przestrzenią konferencyjną i usługową. Realizacja skomplikowanego projektu potrwa 2-3 lata i pochłonie kilka milionów złotych. Inwestorami projektu są Joanna i Piotr Borowiak. Więcej o luksusowej kamienicy przy ul. Młyńskiej pisaliśmy w dziale nieruchomości (wystarczy kliknąć).