Reklama
Reklama

Pijany kierowca w kradzionej ciężarówce złapany na A2

fot. Arkadiusz Biały

Poznańscy policjanci zatrzymali na Punkcie Poboru Opłat autostrady w Nagradowicach pijanego kierowcę samochodu ciężarowego, w którego organizmie był ponad promil alkoholu. Kierowca popełnił jeszcze kilka poważniejszych wykroczeń.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w poniedziałek zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym marki Volvo. Podczas wykonywania rutynowych czynności okazało się, że kierowca będący obywatelem Litwy nie posiada wymaganych uprawnień, a w jego organizmie był ponad promil alkoholu. Podczas następnych czynności kontrolnych okazało się, że numery identyfikacyjne w dokumentach pojazdu są niezgodne ze stanem faktycznym. Ciężarówka miała również nielegalne przeróbki tj. mimo wyciągnięcia przez kierowcę kluczyków ze stacyjki pojazd nadal jest uruchomiony.

- Po weryfikacji wszystkich danych mundurowi stwierdzili, że ciągnik siodłowy wraz z naczepą pochodzą z kradzieży. Przestępstwa dokonano w Hamburgu. Mundurowi zabezpieczyli pojazd, zaś mężczyzna został zatrzymany i postawiony przed sądem - informuje Patrycja Banaszak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Sąd wymierzył kierowcy karę 2 lat zakazu prowadzenia pojazdów na terenie Polski oraz 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Natomiast w sprawie kradzieży samochodu Litwin odpowiadać będzie przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro