Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: skakał po samochodach, kopał drzwi. Wpadł dzięki monitoringowi

fot. monitoring miejski / policja
fot. monitoring miejski / policja

Trzech młodych mężczyzn spacerowało w nocy z poniedziałku na wtorek po ulicy Dąbrowskiego. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeden z nich... skakał po zaparkowanych samochodach i kopał drzwi pobliskiego budynku. Wszystko widział obserwator miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na Jeżycach. Trzech młodych ludzi spacerowało ulicą Dąbrowskiego. Jeden z nich nadmiar energii postanowił wykorzystać na... skakanie po zaparkowanych przy trasie samochodach. Następnie podbiegł do ściany budynku i zaczął kopać drzwi. - Koledzy nagrywali swoje popisy telefonami komórkowymi. Wszyscy wcześniej pili alkohol - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Całe zajście widział obserwator miejskiego monitoringu. Natychmiast powiadomił o zdarzeniu policję. Radiowóz zjawił się w miejscu zdarzenia po dwóch minutach. - Zaskoczeni nastolatkowie zostali zatrzymani. To mieszkańcy Poznania i najbliższych okolic. Dwóch z nich ma po 19 lat, najmłodszy skończył 17 lat. Mieli od 0,12 do ponad 1 promila alkoholu w organizmie - dodaje.

Jeśli to Twoje auto zostało uszkodzone w trakcie "zabawy" nastolatków - zgłoś się do policjantów z komisariatu na Jeżycach. Przesłuchano dopiero część poszkodowanych osób. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro