Reklama
Reklama

Os. Bohaterów II Wojny Światowej: wandale wymalowali misia

Miś wymalowany przez wandali | fot. mieszkaniec osiedla

W poniedziałek pisaliśmy o uszkodzeniu rzeźby plenerowej na terenie Cytadeli, ale jak się okazuje nie tylko tam działają wandale. Na os. Bohaterów II Wojny Światowej ktoś pomalował na czerwono misia będącego elementem rzeźby plenerowej stojącej przy skrzyżowaniu ulic Kruczej i Orlej. Rzeźba już została "naprawiona".

TUTAJ piszemy o zniszczeniu rzeźby "Ziarno - Epitafium Życia", która znajduje się na terenie Cytadeli. O sprawie wiedzą już Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Wielkopolskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Rzeźba ma być naprawiona w sierpniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Tymczasem nie tylko na Cytadeli dochodzi do takich aktów wandalizmu. - Na ratajskim osiedlu Bohaterów II Wojny światowej uszkodzono lokalną rzeźbę dziewczyny z misiem i pomalowano go czerwoną farbą - napisał do nas mieszkaniec osiedla.

Jak się okazuje, niedawno rzeźba była czyszczona i malowana, ale... na biało. - Oczywiście miś nie powinien być czerwony, będzie musiał zostać przemalowany - mówi pracownik administracji osiedla Bohaterów II Wojny Światowej. - Niestety na osiedlu mamy sporo aktów wandalizmu, często podpalane są śmietniki. Dziękujemy za informację, będziemy interweniować - dodaje.

Rzeźba plenerowa przedstawiająca dziewczynkę z misiem znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kruczej i Orlej. Powstała w 1976 roku. Jej autorką jest Zofia Ulatowska-Gosławska.

AKTUALIZACJA

Po otrzymaniu informacji o wymalowaniu misia czerwoną farbą, administracja os. Bohaterów II Wojny Światowej natychmiast podjęła decyzję o odnowieniu rzeźby. Miś ponownie jest kremowy.

Dlaczego Twoim zdaniem rzeźby i pomniki w Poznaniu padają ofiarą wandali?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro