Reklama
Reklama

Babimojska: pierwszy raz udostępnią schron zwiedzającym

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

W weekend 2-3 sierpnia, w ramach II Dni Twierdzy Poznań, wszyscy chętni będą mogli pierwszy raz w historii zwiedzić schron z 1903 roku zlokalizowany przy ulicy Babimojskiej. Zobacz zdjęcia!

O tym, że schron przy ulicy Babimojskiej istnieje było wiadomo od dawna. Do tej pory przekonanie się na własne oczy jak wygląda od środka nie było jednak możliwe. Najpierw znajdował się w gestii Obrony Cywilnej, a następnie działali tu harcerze.

Teraz pod swoją pieczę obiekt przejmuje Grupa Poznańczycy. - Nasza grupa specjalizuje się w okresie I wojny światowej, a także w okresie powojennym, po II wojnie światowej - tłumaczy Michał Budnik, członek Poznańczyków. - Szukaliśmy miejsca na siedzibę i postanowiliśmy się zainteresować tym obiektem ponieważ spełnia warunki dla nas ważne pod względem wydarzeń historycznych, jakie miały tu miejsce - dodaje.

Obiekt będzie można zwiedzić już w weekend 2-3 sierpnia. Właśnie wtedy w naszym mieście odbywać się będą II Dni Twierdzy Poznań. - Schron będzie udostępniony do zwiedzania od godziny 11.00 do 17.00. Zwiedzanie jest bezpłatne. Będziemy oprowadzali naszych gości w mundurach historycznych - zachęca Budnik. Wejście do schronu znajduje się w pobliżu hotelu Gromada - przy ulicy Babimojskiej. Ma zostać oznaczone tak, by łatwo można było zlokalizować obiekt.

Zobacz jak wygląda "nowa" poznańska atrakcja historyczna:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro