Reklama
Reklama

Poznań: dzikie wysypisko z... danymi właściciela

Jedno z dzikich wysypisk znalezionych w ubiegłych latach w Poznaniu | fot. czytelnik

Przy ulicy Sowice na poznańskim Nowym Mieście strażnicy miejscy odkryli dzikie wysypisko z porzuconymi workami wypełnionymi odpadami. Znaleziono w nich... dane adresowe właściciela odpadów. Jak się okazało, pozbycie się śmieci zlecił przypadkowej osobie.

Około 500 dzikich wysypisk rocznie jest porządkowanych w Poznaniu po interwencjach strażników miejskich. Do takich miejsc dołączyły okolice ulicy Sowice na Nowym Mieście. - Strażnicy przejeżdżając ulicą Sowice natknęli się na worki z porzuconymi odpadami. Zawartość worków wskazywała na typowe odpady bytowe, pochodzące z gospodarstwa domowego - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Funkcjonariusze przejrzeli odpady i natknęli się na... dokumenty zawierające pełne dane adresowe ich właściciela. - Właściciel nieruchomości wskazanej w porzuconych dokumentach został wezwany do referatu w celu wyjaśnienia sprawy. Okazało się, że mężczyzna za drobną opłatą zlecił przypadkowej osobie wywóz nadwyżki odpadów. Nie miał jednak świadomości, że odpady te trafiły na pobocze ul. Sowice - dodaje Piwecki.

Właściciel śmieci został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami. Równocześnie nakazano mu posprzątanie terenu, co zrobił jeszcze tego samego dnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro