Reklama
Reklama

Radni i urzędnicy podsłuchiwani? Jeśli tak, serdecznie pozdrawiają

Afera taśmowa to obecnie numer jeden w ogólnopolskich wiadomościach. Czy poznańscy urzędnicy i radni obawiają się o to, że są podsłuchiwani? Jarosław Pucek, prezes ZKZL przyznaje, że czasem ma takie obawy, ale serdecznie podsłuchujących... pozdrawia.

Podsłuchana rozmowa prezesa Narodowego Banku Polskiego i Ministra Spraw Wewnętrznych wywołała burzę w mediach. Ale czy na lokalnym "podwórku" urzędnicy i radni obawiają się tego, że ktoś ich podsłuchuje?

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Miejscy radni przed udaniem się do sali sesyjnej mogą rozmawiać w jednym z kilku pomieszczeń. Dostęp do pokojów mają pracownicy urzędu, służby techniczne i radni, bez względu na partyjną przynależność. - Nie słuchamy o czym radni rozmawiają - zapewnia Mirosława Przestacka z UM. Radni zapewniają też, że wzajemnie siebie nie podsłuchują. - My tego nie robimy, nic mi na ten temat nie wiadomo. Nigdy nie dostrzegłem też takich praktyk po stronie koleżanek i kolegów - mówi Krzysztof Grzybowski, radny PiS.

Prezes ZKZL, Jarosław Pucek przyznaje, że niepokoją go... szmery w jego telefonie. - Czasem jestem przekonany, że ktoś mnie słucha. Zawsze jednak w takiej sytuacji serdecznie wszystkich pozdrawiamy - mówi. Pucek podkreśla, że w przypadku dobrze wykonywanej pracy, nawet najdokładniejszy podsłuch nie jest w stanie nikomu zaszkodzić.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro