Reklama
Reklama

Kradzież sztabki złota w Starym Browarze: zatrzymano podejrzaną

fot. KWP Poznań

W lutym w sklepie na terenie Starego Browaru doszło do kradzieży sztabki złota wartej około 70 tysięcy złotych. Dwie kobiety odwróciły uwagę sprzedawczyni, a dziecko zabrało sztabkę. Policja właśnie poinformowała, że zatrzymano podejrzaną o kradzież.

Do kradzieży doszło 17 lutego w sklepie na terenie Starego Browaru. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym widać zajście. - Na nagraniu widać, jak dwie kobiety przychodzą z dzieckiem do sklepu z biżuterią. Proszą sprzedawczynię o pokazanie kilku kosztowności, następnie odwracają uwagę ekspedientki, a w tym czasie dziecko kradnie sztabkę złota. Po chwili kobiety i dziecko pospiesznie opuszczają sklep i galerię - wyjaśniał w lutym Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Sztabkę złota wyceniono na blisko 70 tysięcy złotych. Policja prosiła o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców kradzieży, którzy zostali uwiecznieni na nagraniu monitoringu.

Dziś ujawniono, że zatrzymano kobietę podejrzaną o kradzież złota. - Policjanci z Gniezna prowadzili czynności w związku z kradzieżami jakie miały miejsce na terenie powiatu. W gronie typowanych sprawców pojawiła się jedna z kobiet. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymana odpowiada za kradzież złota - wyjaśnia dziś Marciniak. - Śledczy znają też tożsamość drugiej kobiety. Prowadzą jej poszukiwania - dodaje.

Zatrzymana kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej do 5 lat więzienia. Objęto ją policyjnym dozorem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro