10 rocznica zdobycia Pucharu Polski przez Lecha Poznań

Dokładnie 1 czerwca 2004 roku prowadzony przez Czesława Michniewicza zespół Lecha Poznań zdobył Puchar Polski, a trofeum wywalczył po wygraniu finału z Legią Warszawa.

W sezonie 2003/2004 w finale Pucharu Polski spotkały się zespoły Lecha Poznan i Legii Warszawa, a o wyniku rywalizacji decydował rezultat z dwumeczu. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane 18 maja 2004 roku na stadionie przy ul. Bułgarskiej, a na trybunach zasiadło aż 26 tys. widzów. Podopieczni Czesława Michniewicza wygrali ten mecz 2:0 po bramkach Piotra Reissa.

Rewanż odbył się dwa tygodnie później na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej, a poznaniacy bronili dwubramkowej zaliczki. Grali bardzo dobrze, ale w 68. minucie po zagraniu ręką Zbigniewa Wójcika, sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Piotr Włodarczyk. Od tego momentu poznaniacy bronili się całym zespołem, a Legia mogła doprowadzić do dogrywki. Jednak Waldemar Piątek zdołał obroń strzał z kilku metrów Manuela Garcia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legii Warszawa 1:0, ale w dwumeczu lepszy bilans miał Kolejorz i po 16 latach sięgnął wtedy po Puchar Polski.

- Wówczas byłem rezerwowym bramkarzem. Dopiero, co przyszedłem do Lecha, ale tamte spotkania pamiętam bardzo dobrze. Nie byliśmy faworytem w starciu z Legią, a mimo to udało nam się wygrać. Pamiętam ceremonię wręczania medali i pamiętam też, jak z medalami w ręku, musieliśmy uciekać z trybuny honorowej przed kibicami Legii - wspomina bramkarz Lecha Poznań, Krzysztof Kotorowski.