Reklama
Reklama

Zaspawali wejście na kładkę łączącą Starołękę i Dębiec

Znaki pojawiły się tutaj w lutym 2013 roku, są niszczone | fot. Mariusz - archiwum
Znaki pojawiły się tutaj w lutym 2013 roku, są niszczone | fot. Mariusz - archiwum

Choć osoby nieupoważnione mają zakaz wstępu na kładkę przy moście kolejowym nad Wartą łączącym Dębiec i Starołękę, regularnie korzystali z niej mieszkańcy. W tym tygodniu wejście na kładkę zaspawano fizycznie uniemożliwiając przejście na drugą stronę. Wkrótce ma ruszyć remont mostu, który jest w złym stanie.

Już w lutym ubiegłego roku pisaliśmy o zakazie poruszania się pieszych i rowerzystów na kładce przy moście kolejowym łączącym Dębiec i Starołękę. Pojawiły się tutaj znaki z napisem "przejście zabronione dla osób nieupoważnionych". Mieszkańcy, którzy korzystali z kładki pisali do nas z prośbą o interwencję.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


PKP Polskie Linie Kolejowe wyjaśniały nam wówczas, że most znajduje się w złym stanie technicznym, a kładka jest jego częścią składową. Poza tym kładka ma służyć wyłącznie pracownikom PKP, ponieważ nie ma ona nawet parametrów, które pozwoliłyby na jej dopuszczenie do normalnego ruchu pieszych.

Dziś w sprawie kładki odezwał się do nas czytelnik. - Tym razem wejście na kładkę zostało zaspawane. To spora nowość i duże zaskoczenie dla mieszkańców - napisał.

Zbigniew Wolny z PKP PLK ponownie wyjaśnia, że z tej kładki mieszkańcy nie mogą korzystać. - Kładkę zamknięto, ale mieszkańcy i tak do tej pory nie mogli z niej korzystać. Znaki o tym informujące są regularnie niszczone. Zabezpieczenie kładki to przygotowanie do remontu, który ma się wkrótce rozpocząć - tłumaczy. - Po jego zakończeniu mieszkańcy i tak nie będą mogli korzystać z tego przejścia, bo będzie zbyt wąskie. To wyłącznie kładka techniczna - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro