Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zaspawali wejście na kładkę łączącą Starołękę i Dębiec

KaT
piątek, 23.05.2014 r.
godz. 13.07
KaT | piątek, 23.05.2014 r., godz. 13.07
Zaspawali wejście na kładkę łączącą Starołękę i Dębiec
Znaki pojawiły się tutaj w lutym 2013 roku, są niszczone - fot. Mariusz - archiwum

Choć osoby nieupoważnione mają zakaz wstępu na kładkę przy moście kolejowym nad Wartą łączącym Dębiec i Starołękę, regularnie korzystali z niej mieszkańcy. W tym tygodniu wejście na kładkę zaspawano fizycznie uniemożliwiając przejście na drugą stronę. Wkrótce ma ruszyć remont mostu, który jest w złym stanie.

Już w lutym ubiegłego roku pisaliśmy o zakazie poruszania się pieszych i rowerzystów na kładce przy moście kolejowym łączącym Dębiec i Starołękę. Pojawiły się tutaj znaki z napisem „przejście zabronione dla osób nieupoważnionych”. Mieszkańcy, którzy korzystali z kładki pisali do nas z prośbą o interwencję.

PKP Polskie Linie Kolejowe wyjaśniały nam wówczas, że most znajduje się w złym stanie technicznym, a kładka jest jego częścią składową. Poza tym kładka ma służyć wyłącznie pracownikom PKP, ponieważ nie ma ona nawet parametrów, które pozwoliłyby na jej dopuszczenie do normalnego ruchu pieszych.

Dziś w sprawie kładki odezwał się do nas czytelnik. - Tym razem wejście na kładkę zostało zaspawane. To spora nowość i duże zaskoczenie dla mieszkańców - napisał.

Zbigniew Wolny z PKP PLK ponownie wyjaśnia, że z tej kładki mieszkańcy nie mogą korzystać. - Kładkę zamknięto, ale mieszkańcy i tak do tej pory nie mogli z niej korzystać. Znaki o tym informujące są regularnie niszczone. Zabezpieczenie kładki to przygotowanie do remontu, który ma się wkrótce rozpocząć - tłumaczy. - Po jego zakończeniu mieszkańcy i tak nie będą mogli korzystać z tego przejścia, bo będzie zbyt wąskie. To wyłącznie kładka techniczna - kończy.

Reklama