Reklama

Koziegłowy: usuwali wykolejone cysterny

fot. Robert Markowski
fot. Robert Markowski

W niedzielę z północnej kolejowej obwodnicy Poznania w Koziegłowach usuwano przy użyciu dźwigu wykolejone w piątek trzy cysterny przewożące mazut. Ponieważ to trasa pociągów towarowych - nie było utrudnień w ruchu pasażerskim.

Już w piątek informowaliśmy o wykolejeniu trzech cystern kolejowych na torach w Koziegłowach. Pojazdy transportujące mazut trzeba było usunąć z torów, by odblokować tu ruch pociągów towarowych. Nikomu nic się nie stało i jak zapewniali strażacy - nie doszło do żadnego wycieku groźnego dla środowiska czy mieszkańców.

Majówka pełna atrakcji w DELI Parku! Dmuchańce, place zabaw, grillowanie, spotkania ze zwierzakami, zabawy i animacje dla dzieci, spacer po parku i w koronach drzew.
REKLAMA


W niedzielę w miejscu wykolejenia cystern prowadzono prace z udziałem dźwigu, dzięki któremu pojazdy udało się wstawić na tor.

Kolejową obwodnicą Poznania poruszają się głównie pociągi towarowe, które przede wszystkim dostarczają np. węgiel do elektrociepłowni Poznań Karolin. Dzięki tej trasie składy mogą ominąć dworzec Poznań Główny.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro