Reklama

Górna Wilda: ponownie auto wstrzymało ruch tramwajów

fot. Nishio Poznań
fot. Nishio Poznań

Ulica Górna Wilda wciąż należy do tych, na których źle zaparkowane samochody utrudniają życie pasażerom komunikacji miejskiej. W czwartek pisaliśmy o godzinnym wstrzymaniu bimb na tej trasie. Dziś "pauza" trwała kilka minut, ale zdążyła zdenerwować pasażerów.

W czwartek od godziny 12.40 przez godzinę ulicą Górna Wilda ruch tramwajów odbywał się tylko w jednym kierunku. Wszystko przez samochód zaparkowany na jezdni, który uniemożliwił poruszanie się bimb po torowisku. Na miejsce wezwano lawetę, ale właściciel auta był szybszy - po około godzinie pokazał się przy samochodzie i odblokował ruch tramwajowy. Ukarano go mandatem (tutaj).

W piątek na tej samej ulicy ponownie doszło do wstrzymania ruchu tramwajowego. - Na szczęście trwało to tylko kilka minut. Pani w różowej sukience pojawiła się przy aucie i odjechała - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Według naszego czytelnika, Nishio Poznań, kobieta zostawiła auto na jezdni i poszła do pobliskiego... banku. - Gdy się pojawiła została przywitana "odpowiednim" słownictwem - pisze.

Przypominamy, że od 1 czerwca właściciele niewłaściwie zaparkowanych samochodów będą płacić więcej za wezwanie lawety i odholowanie swojego auta. Więcej na ten temat TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro