Reklama

Więcej za odholowanie samochodu: od czerwca zmiana cennika

Jeden z samochodów odholowywanych w Poznaniu przed ubiegłoroczną procesją Bożego Ciała | fot. Krystian Andrzejewski

Kilkaset pojazdów rocznie jest odholowywanych z poznańskich ulic. Właściciele pojazdów, które będą pozostawione w niewłaściwym miejscu lub stwarzają zagrożenie, od 1 czerwca będą płacić więcej za odholowanie auta.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich - w ciągu jednego miesiąca z poznańskich ulic odholowywanych jest około 100 samochodów. Są to pojazdy, które z jednej strony mogą stanowić zagrożenie (np. zniszczone wraki, z których wylewają się płyny), ale też auta, które stoją w niewłaściwym miejscu i przez to np. wstrzymują komunikację miejską (częsty przypadek przy torowiskach tramwajowych) lub utrudniają akcję ratowniczą służb.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Obecnie właściciel, którego auto zostało odholowane na parking musi zapłacić 450 złotych. Wezwanie lawety to koszt 350 złotych. Dodatkowo trzeba zapłacić 35 złotych za każdy dzień "przechowywania" pojazdu na parkingu.

Od 1 czerwca cennik ulegnie zmianie. Odtąd wezwanie lawety będzie kosztować 420 złotych, a samo odholowanie 475 złotych. Opłata za parkowanie w "przechowalni" nie ulegnie zmianie. - Zmiany ustalające nowe stawki zostały wprowadzone na mocy Uchwały nr LXIV/1009/VI/2014 Rady Miasta Poznania z dnia 18 marca 2014 roku - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku hitem internetu była historia jednego z mieszkańców poznańskiego Starego Miasta, którego auto odholowano, by udrożnić przejście uczestnikom procesji Bożego Ciała. Piszemy o tym TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
10℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
9.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro