Reklama
Reklama

Majówka w Poznaniu i okolicy: mnóstwo atrakcji

fot. Termy Maltańskie

Przed nami cztery dni majówki. W Poznaniu i okolicy ten czas będzie można spędzać nie tylko w ogródku z grillem, ale też w ramach wielu atrakcji przygotowanych z myślą o dorosłych i dzieciach.

W środę po pracy część poznaniaków rozpocznie 4-dniową majówkę. Szczęśliwcy, którzy mają wolne również w piątek mogą wyjechać za miasto, ale zapewniamy, że w Poznaniu również znajdzie się wiele opcji na spędzenie czasu wolnego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Od środy będzie można zwiedzać wystawę World Press Photo w Centrum Kultury Zamek, a także rozpocznie się wielkie otwarcie Bramy Poznania ICHOT (więcej piszemy TUTAJ). Od 1 maja działać będzie ponownie KontenerART nad Wartą. Od 14.00 będzie tu można wypoczywać, zaplanowano spotkania z animatorami w pracowniach, a także wernisaż wystawy "Zerwane. Wystawa plakatów". O 18.00 pierwszy koncert w tym roku w tej przestrzeni - zagra Total Power Exchange. O 20.00 na scenie pojawi się Dżindżer projekt, a od 22.00 o dobrą muzykę zadbają DJ set ZISA & Mental. Również od 1 maja odpocząć będzie można na leżakach ustawionych w parku im. Dąbrowskiego przy Starym Browarze (więcej TUTAJ).

W majówkę sporo dziać się będzie także w Arboretum Kórnickim. Od 1 do 3 maja odbywać się tu będzie akcja "Kiedy znów zakwitną białe bzy". Poza podziwianiem pięknych i pachnących lilaków każdy będzie mógł wejść do tzw. Nowego Arboretum, które normalnie jest niedostępne dla zwiedzających. - Znaleźć tam można blisko 150 gatunków i odmian, wśród których znajdują się odmiany hodowli francuskiej, rosyjskiej i polskiej, a także liczne gatunki botaniczne - wyjaśniają pracownicy ogrodu. Więcej szczegółów TUTAJ.

Na majówkę można się wybrać nad poznańską Maltę. W Termach Maltańskich zacznie działać zewnętrzna plaża, przygotowano wiele atrakcji (więcej TUTAJ). Kolejne wydarzenia przygotowuje Malta Ski w ramach "Majówki na Malcie". Poza atrakcjami dostępnymi tu normalnie zaplanowano animacje i zabawy dla dzieci. 1 maja odbędzie się natomiast otwarcie Malta Yacht Club - nowej, rodzinnej restauracji (więcej TUTAJ).

Także w majówkę w Poznaniu odbywać się będą XXIX Dni Ułana. W programie m.in. zawody kawaleryjskie, capstrzyk oraz piknik rodzinny z udziałem grup rekonstrukcyjnych (więcej TUTAJ). 1 maja w Poznaniu będziemy świętować 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na placu Wolności odbędzie się piknik, a wieczorem na scenie pojawią się gwiazdy - m.in. Kuba Badach (TUTAJ).

Kolejna atrakcja w rejonie to Parada Parowozów. Odbędzie się w dniach 3-4 maja w Wolsztynie. O pierwszych szczegółach programu piszemy TUTAJ. Miłośnicy kolei będą również mogli w majówkę przejechać się pociągami turystycznymi po naszym województwie oraz po województwie lubuskim. Z Wolsztyna dojedziemy m.in. do Chrzypska (gdzie podziwiać można tysiące tulipanów), Łagowa czy Świebodzina. Z Poznania do Wolsztyna ruszy natomiast pociąg retro Cegielski. Więcej informacji na turkol.pl.

Dodatkowo 3 i 4 maja w stolicy Wielkopolski odbywać się będzie kolejna edycja akcji Poznań za pół ceny. W dwa dni będzie można skorzystać z ofert dziesiątek restauracji, hoteli, muzeów, a także innych atrakcji turystycznych czy kulturalnych płacąc połowę normalnej ceny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro