Reklama
Reklama

Majówka w Poznaniu i okolicy: mnóstwo atrakcji

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Przed nami cztery dni majówki. W Poznaniu i okolicy ten czas będzie można spędzać nie tylko w ogródku z grillem, ale też w ramach wielu atrakcji przygotowanych z myślą o dorosłych i dzieciach.

W środę po pracy część poznaniaków rozpocznie 4-dniową majówkę. Szczęśliwcy, którzy mają wolne również w piątek mogą wyjechać za miasto, ale zapewniamy, że w Poznaniu również znajdzie się wiele opcji na spędzenie czasu wolnego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Od środy będzie można zwiedzać wystawę World Press Photo w Centrum Kultury Zamek, a także rozpocznie się wielkie otwarcie Bramy Poznania ICHOT (więcej piszemy TUTAJ). Od 1 maja działać będzie ponownie KontenerART nad Wartą. Od 14.00 będzie tu można wypoczywać, zaplanowano spotkania z animatorami w pracowniach, a także wernisaż wystawy "Zerwane. Wystawa plakatów". O 18.00 pierwszy koncert w tym roku w tej przestrzeni - zagra Total Power Exchange. O 20.00 na scenie pojawi się Dżindżer projekt, a od 22.00 o dobrą muzykę zadbają DJ set ZISA & Mental. Również od 1 maja odpocząć będzie można na leżakach ustawionych w parku im. Dąbrowskiego przy Starym Browarze (więcej TUTAJ).

W majówkę sporo dziać się będzie także w Arboretum Kórnickim. Od 1 do 3 maja odbywać się tu będzie akcja "Kiedy znów zakwitną białe bzy". Poza podziwianiem pięknych i pachnących lilaków każdy będzie mógł wejść do tzw. Nowego Arboretum, które normalnie jest niedostępne dla zwiedzających. - Znaleźć tam można blisko 150 gatunków i odmian, wśród których znajdują się odmiany hodowli francuskiej, rosyjskiej i polskiej, a także liczne gatunki botaniczne - wyjaśniają pracownicy ogrodu. Więcej szczegółów TUTAJ.

Na majówkę można się wybrać nad poznańską Maltę. W Termach Maltańskich zacznie działać zewnętrzna plaża, przygotowano wiele atrakcji (więcej TUTAJ). Kolejne wydarzenia przygotowuje Malta Ski w ramach "Majówki na Malcie". Poza atrakcjami dostępnymi tu normalnie zaplanowano animacje i zabawy dla dzieci. 1 maja odbędzie się natomiast otwarcie Malta Yacht Club - nowej, rodzinnej restauracji (więcej TUTAJ).

Także w majówkę w Poznaniu odbywać się będą XXIX Dni Ułana. W programie m.in. zawody kawaleryjskie, capstrzyk oraz piknik rodzinny z udziałem grup rekonstrukcyjnych (więcej TUTAJ). 1 maja w Poznaniu będziemy świętować 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na placu Wolności odbędzie się piknik, a wieczorem na scenie pojawią się gwiazdy - m.in. Kuba Badach (TUTAJ).

Kolejna atrakcja w rejonie to Parada Parowozów. Odbędzie się w dniach 3-4 maja w Wolsztynie. O pierwszych szczegółach programu piszemy TUTAJ. Miłośnicy kolei będą również mogli w majówkę przejechać się pociągami turystycznymi po naszym województwie oraz po województwie lubuskim. Z Wolsztyna dojedziemy m.in. do Chrzypska (gdzie podziwiać można tysiące tulipanów), Łagowa czy Świebodzina. Z Poznania do Wolsztyna ruszy natomiast pociąg retro Cegielski. Więcej informacji na turkol.pl.

Dodatkowo 3 i 4 maja w stolicy Wielkopolski odbywać się będzie kolejna edycja akcji Poznań za pół ceny. W dwa dni będzie można skorzystać z ofert dziesiątek restauracji, hoteli, muzeów, a także innych atrakcji turystycznych czy kulturalnych płacąc połowę normalnej ceny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro