PKS Olimpia uczy judo w nowych salach
Poznański Klub Sportowy Olimpia po stracie Hali Judo wznowił zajęcia dla dzieci w nowych lokalizacjach. - Nowe Centrum Sportowe Olimpia przy ul. Taborowej nie jest filią naszego klubu, mimo zbieżności nazw - mówi prezes PKS Olimpia, Janusz Radtke.
Na przełomie roku szeroko informowaliśmy o nieprawidłowościach podczas przetargu na operatora Hali Judo przy ul. Taborowej, który ostatecznie wygrała Akademia Judo Poznań. Więcej pisaliśmy o tym tutaj (wystarczy kliknąć). Okręgowy Związek Judo natychmiast zareagował na "niesportowe zachowanie" przedstawicieli Akademii Judo Poznań i zawiesił ten klub na sześć miesięcy w prawach członka. Niestety ostatecznie obiekt został skomercjalizowany i powstało w nim Centrum Sportowe Olimpia, a klub PKS Olimpia musiał opuścić obiekt.
- Na początku stycznia 2014 roku, kiedy musieliśmy odejść z Hali Judo przy ul. Taborowej, w którym klub ćwiczył prawie 20 lat, znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Byliśmy klubem z 200 dziećmi bez własnej sali do ćwiczeń. Na szczęście pomocną dłoń podali nam Janusz Musiał (Prezes Okręgowego Związku Judo) oraz trenerzy Czesław Koperski (AZS UAM Poznań) i Paweł Szwedziak (UKS Łokietek), którzy gościli nasze dzieci w swoich salach judo, nie wyobrażając sobie, że Olimpia Poznań (sekcja judo), z której wywodzi się większość poznańskich trenerów judo, miałaby zniknąć ze sportowej mapy Poznania. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować im za okazaną pomoc, bez której nasz klub musiałby przestać działać, mimo że uczymy dzieci i młodzież od 40 lat - wspomina ten okres prezes PKS Olimpia, Janusz Radtke.
PKS Olimpia po stracie hali znalazł nowe miejsce i od połowy kwietnia zaprasza dzieci od 3 lat w godzinach popołudniowych na zajęcia judo w nowych lokalizacjach: Gimnazjum nr 62 przy ul. Janickiego 22 i Sala Judo WSPiA przy ul. Bułgarskiej 55 w Poznaniu. - Jednocześnie chciałbym podkreślić, że Nowe Centrum Sportowe Olimpia przy ul. Taborowej 1 nie jest filią naszego klubu, mimo zbieżności nazw - mówi prezes PKS Olimpia, Janusz Radtke.
Trenerzy dostosowują zajęcia do umiejętności zawodników, dzięki czemu można dołączyć do grupy w dowolnym momencie. Klub nadal w ramach akcji "Przyjdź, zobacz, spróbuj judo" oferuje tydzień darmowych zajęć, podczas których planuje zainteresować poznaniaków fascynującym sportem walki wywodzącym się z Japonii.
- Warto pamiętać, że judo to sport, który pomaga dzieciom otworzyć się na drugiego człowieka, przełamać nieśmiałość, uczy koncentracji, odpowiednio modeluje chód i postawę dziecka, rehabilituje niskie napięcie mięśniowe i zaburzenia równowagi, pomaga wzmocnić obustronną koordynację oraz słabą precyzję w ruchach rąk, uczy współzawodnictwa i umiejętności pogodzenia się z porażką, ale przede wszystkim sala judo to miejsce gdzie dziecko może pozbyć się swojego nadmiaru energii i emocji, które gromadzi podczas całego dnia - mówi trenerka PKS Olimpia, Grażyna Ziałacka. Szczegółowe informacje na stronach Poznańskiego Klubu Sportowego OLIMPIA.