Reklama
Reklama

Wycieczka po robotniczym Poznaniu

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna wycieczka, na którą zapraszają przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl. Tym razem uczestnicy zwiedzą Poznań śladami poznańskich robotników.

Inicjatywa PoPoznaniu.pl zainicjowała działalność dwa lata temu, a specjalnością skupionych wokół niej przewodników są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów, mrocznych historii i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę śladami poznańskich robotników z czasów międzywojennych - Podczas naszej wycieczki opowiemy o wielkich demonstracjach bezrobotnych, działalność ruchów robotniczych oraz trudnych warunkach egzystencjalnych zwykłych ludzi -zachęcają organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W najbliższą sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie dwunastej, a druga o szesnastej. Wszyscy chętni powinni pojawić się o wybranej godzinie na Placu Adama Mickiewicza. Tradycyjnie wycieczki są darmowe, ale na koniec przewodnika można wynagrodzić napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro