Reklama
Reklama

Poznań: ukradli litery z Pomnika Armii Poznań i próbowali je sprzedać

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Na początku kwietnia z Pomnika Armii Poznań znajdującego się na Wzgórzu Świętego Wojciecha skradziono metalowe litery. Sprawców szybko udało się zatrzymać. Próbowali sprzedać łup w punkcie skupu złomu.

Do kradzieży liter z Pomnika Armii Poznań doszło na początku kwietnia. 4 kwietnia do policjantów zgłosił się pracownik punktu skupu złomu informując, że pojawili się u niego mężczyźni z nietypowym towarem do sprzedania - metalowymi literami. - Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie podczas rozmowy, niedoszli sprzedawcy przyznali się mundurowym do kradzieży - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Zatrzymano trzech mężczyzn, sprawę prowadzi obecnie komisariat ze Starego Miasta. - Zatrzymane osoby to mieszkańcy Poznania w wieku od 24 do 29 lat. Dwóch z nich było już wcześniej karanych. Usłyszeli zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat więzienia. Natomiast trzeci z zatrzymanych, który pomagał przy sprzedaży, usłyszał zarzut paserstwa, za który kodeks karny przewiduje nawet 2 lata pozbawienia wolności - przyznaje Święcichowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro