Reklama

Koniec parkingowej samowoli przy Poznań City Center

Nowy znak przy PCC | fot. Straż miejska

W połowie lutego pisaliśmy o parkingowej samowoli przy budynku galerii Poznań City Center. Od poniedziałku parkowanie pod drzwiami obiektu będzie się wiązało z otrzymaniem mandatu.

Dziesiątki samochodów każdego dnia czekają na właścicieli tuż przed drzwiami galerii Poznań City Center. Zamiast stać na płatnym parkingu - stoją na bezpłatnym chodniku. O problemie pisaliśmy już w lutym (TUTAJ). Wówczas straż miejska tłumaczyła, że ma związane ręce - nie było tu oznakowania, które umożliwiałoby strażnikom skuteczną interwencję.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Teraz się to zmieniło. - Dopiero po uregulowaniu i wyjaśnieniu spraw własności oraz użytkowania terenu, ZDM mógł zmienić dotychczas istniejące oznakowanie na czytelne i jasne dla kierujących - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. - Obecnie jest to jeden znak zakazu zatrzymywania się z tabliczką informującą, że przepis ten dotyczy chodnika i jezdni. Natomiast na odcinku, gdzie jest postój TAXI, dopisek pod znakiem wyłącza z zakazu tylko te pojazdy - dodaje.

Oznacza to, że na chodniku przy galerii nie można już zostawiać aut. Kierowcy do niedzieli będą mieć czas na to, by przyzwyczaić się do nowego oznakowania. - Do niedzieli włącznie strażnicy przeprowadzą akcję informacyjną. Kierowcy, którzy pod nieobecność patrolu pozostawią samochód na drogach przed galerią PCC będą pouczani, a pozostali będą cofani i kierowani na parking - tłumaczy Piwecki. Trafią do nich "żółte kartki".

Od poniedziałku zaparkowanie w tym miejscu będzie się wiązać z otrzymaniem mandatu oraz 1 punktu karnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro