Reklama

Nowe ZOO: proszą o rośliny do Motylarni

fot. knfred / obiezyswiat.org
fot. knfred / obiezyswiat.org

Masz w domu rośliny doniczkowe, które chętnie oddasz w dobre ręce? Jest okazja! Nowe ZOO przygotowuje Motylarnię do sezonu, a do tego niezbędne są żywe liście i kwiaty.

Już od 14 lat wiosną i latem można zwiedzać Motylarnię znajdującą się na terenie poznańskiego Nowego ZOO. To pierwszy obiekt tego typu, jaki powstał w Polsce. Ma około 200 metrów kwadratowych powierzchni. To przestrzeń, w której z bliska oglądać można żywe, egzotyczne motyle.

Każdy może pomóc tworzyć warunki do życia dla motyli. - Ogród Zoologiczny w Poznaniu, wzorem lat ubiegłych, zwraca się z prośbą do mieszkańców Poznania o przekazywanie dużych roślin doniczkowych, które przeszkadzają w mieszkaniu, a mogłyby rosnąć w Motylarni - informuje Nowe ZOO.

Jeśli posiadasz duże rośliny doniczkowe i chcesz je oddać do ZOO, możesz zadzwonić pod numer telefonu 61 87 33 988. Pracownicy ZOO przyjadą po roślinę i ją zabiorą.

Motylarnia jest otwierana dla zwiedzających przeważnie w kwietniu i można ją odwiedzać mniej więcej do końca sierpnia. Jakie motyle można tu zobaczyć na żywo? Są to m.in. lśniąco niebieskie Morpho z Ameryki Południowej, duże białe motyle z czarnym użyłkowaniem Idea leuconoe, jaskrawo ubarwione Heliconius o niepowtarzalnych wzorach i Caligo memnon z pawimi oczkami na skrzydłach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro