Reklama
Reklama

Niebezpieczne ścieżki rowerowe

Znaki drogowe, sygnalizatory i lampy oświetleniowe. Z takimi przeszkodami na ścieżkach rowerowych zmagają się miłośnicy dwóch kółek.

W Poznaniu nie brakuje miejsc, w których rowerzyści muszą jechać slalomem pomiędzy elementami infrastruktury drogowej. Czasami taki slalom kończy się tragicznie. W 2013 roku mieszkanka Zduńskiej Woli zderzenie z latarnią przypłaciła życiem. Po tym wypadku miejscowa prokuratura zobowiązała zarządców dróg do usunięcia niebezpiecznych elementów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W Poznaniu osiemdziesiąt procent latarni ulicznych należy do firmy Eneos. Jeżeli słup znajduje się na ścieżce rowerowej, zarządca drogi powinien wystąpić o jego przeniesienie - Powinien wystąpić do właściciela infrastruktury oświetleniowej o wydanie warunków usunięcia kolizji, żeby te urządzenia przenieść poza ścieżkę - mówi Piotr Grocholewski, dyrektor Eneos.

Oprócz latarni i znaków na ścieżkach można też spotkać słupy z sygnalizacją świetlną. Zdaniem rowerzystów, kolejnym problemem jest projektowanie zbyt wąskich ścieżek - Szuka się rozwiązań optymalnych, a jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia, związane z rozwiązaniami ruchu, prosimy o ich przesyłanie. Na pewno się im przyjrzymy - mówi Dorota Wesołowska z ZDM. Urzędnicy dodają, że trudno jest pogodzić interesy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro