Reklama

Spacer śladami poznańskich kobiet

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejną tematyczną wycieczkę po Poznaniu. Tym razem pretekstem do wycieczki jest Dzień Kobiet, a spacer odbędzie się śladami znanych poznańskich kobiet.

Inicjatywa PoPoznaniu.pl zainicjowała działalność dwa lata temu, a specjalnością skupionych wokół niej przewodników są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów, mrocznych historii i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 8 marca, a przewodnicy przypomną poznańskie kobiety - Poznanianki - kupcowe, artystki, księżniczki i literatki, święte i pijaczki. Jak żyły, jak się ubierały, jak dbały o urodę? Czym się zajmowały i czy miały jakikolwiek wpływ na naukę i sztukę? A może potrafiły tylko łamać męskie serca? - zachęcają przewodnicy.

Ósmego marca odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11, a druga o godzinie 16. Chętni powinni pojawić się o wybranej godzinie przy pręgierzu na Starym Rynku. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po zakończeniu wycieczki można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro