Reklama
Reklama

Stary Browar: kobiety odwróciły uwagę, dziecko ukradło sztabkę złota

fot. KWP Poznań

W ubiegłym tygodniu w jednym ze sklepów na terenie Starego Browaru doszło do kradzieży sztabki złota wartej około 70 tysięcy złotych. W sklepie przebywały dwie klientki z dzieckiem. Kobiety odwróciły uwagę sprzedawczyni, a dziecko zabrało sztabkę. Jest nagroda finansowa za pomoc w identyfikacji sprawców.

Do kradzieży doszło w poniedziałek, 17 lutego, w sklepie na terenie Starego Browaru. Zabezpieczono nagranie z monitoringu, na którym widać zajście. - Na nagraniu widać, jak dwie kobiety przychodzą z dzieckiem do sklepu z biżuterią. Proszą sprzedawczynię o pokazanie kilku kosztowności, następnie odwracają uwagę ekspedientki, a w tym czasie dziecko kradnie sztabkę złota. Po chwili kobiety i dziecko pospiesznie opuszczają sklep i galerię - wyjaśnia Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Sztabkę złota wyceniono na blisko 70 tysięcy złotych.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców kradzieży, którzy zostali uwiecznieni na nagraniu monitoringu. Sprawę prowadzą funkcjonariusze ze Starego Miasta. Można się do nich zgłaszać osobiście lub telefonicznie - pod numerem 61 84 143 56. Komendant Miejski Policji w Poznaniu za pomoc w identyfikacji podejrzanych wyznaczył nagrodę finansową.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro