Reklama

Region: w domu jednorodzinnym znaleziono arsenał broni

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Nielegalna amunicja, zapalniki, korpusy granatów, materiały prochowe, a nawet fragment rakiety FLG 5000 - m.in. to znaleziono w domu mieszkalnym w miejscowości Okonek. Właścicielowi "kolekcji" grozi do 8 lat więzienia.

56-letni mieszkaniec miejscowości Okonek przechowywał w swoim domu niebezpieczny arsenał broni. Dzięki współpracy policjantów ze Złotowa i Poznania arsenał udało się zlikwidować. - Oprócz amunicji i materiałów wybuchowych policjanci odnaleźli zdekompletowane korpusy granatów F1, zapalniki, korpus rakiety FLG 5000 i wiele innych przedmiotów wyposażenia wojskowego - wyjaśnia Maciej Zając z policji w Złotowie. - Cały "magazyn uzbrojenia", który mieścił się w pokoju dziennym, garażu i piwnicy domu mieszkalnego trafił w ręce policjantów - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Łącznie zabezpieczono 134 sztuki amunicji pistoletowej, 122 sztuki amunicji karabinowej, kilka sztuk amunicji wielkokalibrowej, dwa pojemniki z prochem, amunicję hukową i rakietę wojskową z zapalnikiem. - Obecni na miejscu specjaliści przeprowadzili w specjalnie przygotowanym i bezpiecznym miejscu test sprawności technicznej odnalezionego materiału. Okazało się, że część zabezpieczonego arsenału nadal posiadała swoje właściwości bojowe - kończy.

Jak informuje policja - mężczyzna odpowiedzialny za arsenał jest obecnie poza granicami Polski. Nie wyklucza to jednak jego odpowiedzialności. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro