Reklama
Reklama

Region: w domu jednorodzinnym znaleziono arsenał broni

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Nielegalna amunicja, zapalniki, korpusy granatów, materiały prochowe, a nawet fragment rakiety FLG 5000 - m.in. to znaleziono w domu mieszkalnym w miejscowości Okonek. Właścicielowi "kolekcji" grozi do 8 lat więzienia.

56-letni mieszkaniec miejscowości Okonek przechowywał w swoim domu niebezpieczny arsenał broni. Dzięki współpracy policjantów ze Złotowa i Poznania arsenał udało się zlikwidować. - Oprócz amunicji i materiałów wybuchowych policjanci odnaleźli zdekompletowane korpusy granatów F1, zapalniki, korpus rakiety FLG 5000 i wiele innych przedmiotów wyposażenia wojskowego - wyjaśnia Maciej Zając z policji w Złotowie. - Cały "magazyn uzbrojenia", który mieścił się w pokoju dziennym, garażu i piwnicy domu mieszkalnego trafił w ręce policjantów - dodaje.

Łącznie zabezpieczono 134 sztuki amunicji pistoletowej, 122 sztuki amunicji karabinowej, kilka sztuk amunicji wielkokalibrowej, dwa pojemniki z prochem, amunicję hukową i rakietę wojskową z zapalnikiem. - Obecni na miejscu specjaliści przeprowadzili w specjalnie przygotowanym i bezpiecznym miejscu test sprawności technicznej odnalezionego materiału. Okazało się, że część zabezpieczonego arsenału nadal posiadała swoje właściwości bojowe - kończy.

Jak informuje policja - mężczyzna odpowiedzialny za arsenał jest obecnie poza granicami Polski. Nie wyklucza to jednak jego odpowiedzialności. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Poznań w środę niemal najcieplejszy w Polsce. Idzie załamanie pogody
26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
14.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro