Reklama

Rocznica otwarcia muzeum-pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny

Wykłady, prelekcje, a także pamiątki poświęcone Kazimierze Iłłakowiczównie. To wszystko przygotowano z okazji trzydziestej rocznicy otwarcia pracowni w mieszkaniu poetki przy ulicy Gajowej 4.

Kazimiera Iłłakowiczówna mieszkała przy ulicy Gajowej 4 przez trzydzieści sześć lat. To tu powstał słynny wiersz "Rozstrzelano moje serce w Poznaniu". Zgromadzono tu świadectwa, odznaczenia i nagrody otrzymane przez poetkę, fotokopie dokumentów i listów, a także pierwsze wydanie Ikarowych lotów - Była jedną z największych polskich poetek, a na pewno największą poetką wielkopolską - mówi Paweł Kuszczyński, prezes Poznańskiego Oddziału Związku Literatów.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W mieszkaniu, a dziś muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny wszystko wygląda tak jakby poetka nadal tu mieszkała. W niezmienionym stanie pozostawiono rozkład mebli w pokoju, obrazy, książki i przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu możemy zobaczyć jak żyła. By dowiedzieć się więcej o jej życiu wystarczy odwiedzić Mieszkanie - Pracownie Kazimiery Iłłakowiczówny przy ulicy Gajowej 4. Z okazji trzydziestej rocznicy powstania muzeum jest ono czynne codziennie - do soboty włącznie - w godzinach od 10 do 17. Okolicznościowe wykłady, prelekcje i przedstawienia teatralne odbędą się też w Bibliotece Raczyńskich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie biblioteki.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.24 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro