Rocznica otwarcia muzeum-pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny
Wykłady, prelekcje, a także pamiątki poświęcone Kazimierze Iłłakowiczównie. To wszystko przygotowano z okazji trzydziestej rocznicy otwarcia pracowni w mieszkaniu poetki przy ulicy Gajowej 4.
Kazimiera Iłłakowiczówna mieszkała przy ulicy Gajowej 4 przez trzydzieści sześć lat. To tu powstał słynny wiersz "Rozstrzelano moje serce w Poznaniu". Zgromadzono tu świadectwa, odznaczenia i nagrody otrzymane przez poetkę, fotokopie dokumentów i listów, a także pierwsze wydanie Ikarowych lotów - Była jedną z największych polskich poetek, a na pewno największą poetką wielkopolską - mówi Paweł Kuszczyński, prezes Poznańskiego Oddziału Związku Literatów.
W mieszkaniu, a dziś muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny wszystko wygląda tak jakby poetka nadal tu mieszkała. W niezmienionym stanie pozostawiono rozkład mebli w pokoju, obrazy, książki i przedmioty codziennego użytku. Dzięki temu możemy zobaczyć jak żyła. By dowiedzieć się więcej o jej życiu wystarczy odwiedzić Mieszkanie - Pracownie Kazimiery Iłłakowiczówny przy ulicy Gajowej 4. Z okazji trzydziestej rocznicy powstania muzeum jest ono czynne codziennie - do soboty włącznie - w godzinach od 10 do 17. Okolicznościowe wykłady, prelekcje i przedstawienia teatralne odbędą się też w Bibliotece Raczyńskich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie biblioteki.