Reklama
Reklama

Będą kolejne zmiany na ulicy Taczaka?

W ubiegłym roku na ulicy Taczaka wprowadzono tzw. strefę zamieszkania. Stosunkowo niewielkie zmiany spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem poznaniaków, a władze miasta chciałyby wprowadzić kolejne zmiany. Według dziennikarzy Gazety Wyborczej w tym roku zostanie ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji zmian.

Strefę zamieszkania wprowadzono na ulicy Taczaka w maju. Oznacza to, że pierwszeństwo na ulicy mają piesi i rowerzyści, a samochody mogą poruszać się z maksymalną prędkością 30km/h. Wzdłuż ulicy pojawiły się też ogródki należące do barów, które znajdują się przy ulicy. Zmiany spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem poznaniaków - Uznano, że skoro w tak krótkim czasie zaszło tam tyle pozytywnych zmian, warto rozwijać tę ulicę dalej - tłumaczy na łamach Gazety Wyborczej Mariusz Wiśniewski, przewodniczący komisji rewitalizacji rady miasta.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

W miejskim budżecie zarezerwowano 50 tysięcy złotych, które przeznaczone będą na organizację konkursu, w którym wyłoniona zostanie koncepcja zmian. Organizacją konkursu zajmie się Zarząd Dróg Miejskich - Chodzi o gruntowną przebudowę - zmianę nawierzchni, oświetlenia, wprowadzenie zieleni i określonego sposobu ekspozycji ogródków - wyjaśnia w Gazecie Wyborczej Andrzej Biller z ZDM. Drogowcy chcieliby ponadto, żeby koncepcja objęła też ulicę Garncarską.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy ewentualne zmiany zostaną wprowadzone, ale już dziś wiadomo, że w najbliższym sezonie przy ulicy pojawi się jeszcze więcej ogródków kawiarnianych, a zmiany przejdzie też skwer u zbiegu ulic Taylora i Kościuszki - pojawi się tam nowa zieleń i mała architektura.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
32.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro