Reklama
Reklama

Przejście podziemne przy ZCK: będą znaki i nowe nazwy przystanków

Tak ma wyglądać nowe oznakowanie | fot. materiały prasowe
Tak ma wyglądać nowe oznakowanie | fot. materiały prasowe

Od miesięcy pasażerowie korzystający z nowego przejścia podziemnego przy galerii Poznań City Center skarżą się na brak oznakowania. Jak udało nam się ustalić, pojawi się do końca przyszłego tygodnia. Dodatkowo 1 marca zaczną obowiązywać nowe nazwy przystanków w okolicy.

Do końca stycznia w przejściu podziemnym pod ulicą Matyi prowadzącym do budynku Poznania Głównego (nazwa Zintegrowane Centrum Komunikacyjne już nie obowiązuje) miało się pojawić oznakowanie. Terminu nie udało się dotrzymać. - Częściowo powód opóźnienia to opracowanie takiego systemu, który będzie prosty, komunikatywny i będzie nową jakością estetyczną - mówił w styczniu na antenie Telewizji WTK Piotr Libicki, plastyk miejski. Równocześnie deklarował, że znaki pojawią się w drugiej połowie lutego.

- Oznakowanie przejścia podziemnego pojawi się do końca przyszłego tygodnia -
mówi dziś Piotr Libicki. - Być może uda się je zamontować wcześniej - dodaje. Będą to znaki, których kształt wypracowały wspólnie wszystkie podmioty - m.in. ZTM, ZDM czy PKP i TriGranit.

To nie koniec. 1 marca z rozkładów jazdy komunikacji miejskiej znikną przystanki "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" oraz "Dworzec Główny". Zmiany dotyczą nowych przystanków tramwajowych na ulicy Matyi ("ZCK"), przystanków autobusowych przy galerii handlowej ("ZCK") oraz autobusowych na ulicy Dworcowej ("Dworzec Główny"). Wszystkie zostaną nazwane tak samo - "Poznań Główny". - Zmiana nazw przystanków to dobra wiadomość - zapewnia Libicki.

- W związku ze zmianami wymienione zostaną: tabliczki przystankowe, schematy sieci, rozkłady jazdy znajdujące się na przystankach, w internecie oraz w pojazdach, wymieniona zostanie także głosowa informacja pasażerska w pojazdach. Zapowiedzi przystanku w języku polskim i angielskim będą brzmiały: "Poznań Główny - Poznań Main Station" - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego. - Na liniach, których trasy kończą się na pętli "Poznań Główny" (linie dzienne i nocne) oraz na linii nr 59 (Port Lotniczy Ławica - Rondo Kaponiera) będą wyświetlanie nazwy w języku polskim i języku angielskim (naprzemiennie) - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro