Reklama
Reklama

Walka z nielegalnymi plakatami: osiedlowy radny proponuje "czarną listę firm"

fot. MPK Poznań
fot. MPK Poznań

Nie firma reklamująca się na plakacie, a osoba, która plakat wiesza w nielegalnym miejscu może zostać ukarana za swój czyn - tak stanowi prawo. Osiedlowy radny ze Starego Miasta proponuje, by stworzyć miejską "czarną listę firm reklamowych", które promują się "na dziko".

We wtorek pisaliśmy o walce MPK z nielegalnymi plakaciarzami niszczącymi słupy trakcyjne i skrzynki energetyczne należące do przewoźnika. MPK proponuje, by instytucje wynajmujące sale na imprezy w mieście zawierały w umowach z organizatorami takich wydarzeń punkt o konieczności umieszczania plakatów w miejscach do tego wyznaczonych. I choć instytucje deklarują, że rozważą taką opcję, nie wiadomo czy to coś zmieni. CK Zamek jest przykładem instytucji, która w umowie ostrzega o jej zerwaniu w przypadku zaśmiecania miasta plakatami rozklejanymi "na dziko" (więcej TUTAJ).

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Pomysł na walkę z nielegalnymi plakaciarzami ma radny osiedlowy ze Starego Miasta, Paweł Sztando. - Jak wiadomo przepisy prawa jasno mówią, iż ukarać za wieszanie w nielegalnym miejscu można tylko osobę przyłapaną na gorącym uczynku. To się udaje niestety bardzo rzadko. W związku z tym proponuję stworzyć nieoficjalną miejską "Czarną listę firm reklamowych", które wywieszają swoje reklamy nielegalnie na mieniu wchodzący w skład miasta lub jednostek, w których miasto ma swój udział - wyjaśnia. - Wówczas jednostki miejskie miałby zalecenie, aby nie współpracować z firmami znajdującymi się na tej liście. Byłaby to nieformalna forma nacisku - dodaje.

Oficjalne pismo wysłano już do prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego oraz plastyka miejskiego Piotra Libickiego. - Bez wątpienia stworzenie takiej listy wpisywałoby się w miękkie działanie miasta na rzecz poprawy estetyki szczególnie w centrum miasta - pisze w dokumencie Sztando.

Na odpowiedź trzeba jeszcze poczekać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro