Reklama

Spacer śladami wojennego Poznania

fot. organizator
fot. organizator

Na kolejną wycieczkę zapraszają przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę śladami wojennego Poznania.

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z organizacji wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 8 lutego i będzie związana z wojenną historią miasta - Tym razem poznamy miejsca, które były związane z okresem okupacji hitlerowskiej na terenie naszego miasta. Podczas naszej wycieczki odkryjemy, gdzie znajduje się jedyny zachowany gabinet Adolfa Hitlera, w którym miejscu składowane były skarby zrabowane przez nazistów oraz dzięki komu został złamany szyfr Enigmy - zachęcają przewodnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ósmego lutego zaplanowane są dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o godzinie 15. Zbiórka uczestników odbędzie się na Placu Mickiewicza. Udział w wycieczce jest darmowy, ale tradycyjnie przewodnika można wynagrodzić napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro