Reklama

ZTM: wzmocnią "jedenastkę" w weekendy, 12 i 14 pojadą inaczej

fot. Mateusz Gawarecki
fot. Mateusz Gawarecki

Nie w poniedziałek, a w środę zaczną się nocne utrudnienia na przedłużonej trasie PST w związku z rozbiórką mostu Uniwersyteckiego. Linie nr 12 i 14 po 20.00 w dni powszednie oraz przez cały dzień w weekendy będą kursować objazdem. Mamy też dobrą informację dla pasażerów linii nr 11.

Choć Zarząd Dróg Miejskich początkowo informował, że prace nad przedłużoną trasą PST (przy rozbiórce mostu Uniwersyteckiego) rozpoczną się w najbliższy poniedziałek wieczorem, jednak tak się nie stanie. - Zmiany wejdą w życie w najbliższą środę, 29 stycznia - informuje obecnie Małgorzata Ratajczak z Zarządu Transportu Miejskiego.

W dni powszednie tramwaje nie będą mogły kursować przedłużoną trasą PST od godziny 20.00 do 4.00 nad ranem. W weekendy (soboty i niedziele) tramwaje w ogóle nie wyjadą na przedłużoną PeSTkę. - Tramwaje linii nr 12 i 14 kursować będą objazdem przez ulicę Roosevelta i rondo Kaponiera - dodaje Ratajczak. - Kursowanie tramwajów linii nr 19 w niedzielne popołudnia zostanie zawieszone.

Trasy linii tramwajowych od 29 stycznia (tylko po godzinie 20.00):

Linia nr 12
OS.SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 14
OS.SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Głogowska - GÓRCZYN.

Taka organizacja ruchu ma tu obowiązywać do 3 marca.

Mamy też dobrą wiadomość. Wczoraj pisaliśmy o ograniczeniu kursowania tramwajów, o którym ZTM nie poinformował pasażerów. Zmiany wprowadzono 18 stycznia i dotyczyły m.in. linii nr 11. W soboty i niedziele tramwaje miały w ogóle nie kursować w godzinach 11.00 - 16.00.

Zrezygnowano z tej zmiany. - Już od soboty, 25 stycznia, zmianie ulegnie rozkład jazdy linii tramwajowej nr 11 - linia zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami. W soboty i dni świąteczne kursy odbywać się będą przez cały dzień, a więc od 6.00 do 21.00. W dni robocze rozkład nie ulega zmianie - kończy Ratajczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro