Reklama
Reklama

Narkotyki, tytoń i... broń schowana w pianinie

fot. policja
fot. policja

W ubiegłym tygodniu doszło do zatrzymania mieszkańca gminy Grzegorzew, którego policjanci podejrzewali o posiadanie narkotyków. W trakcie zatrzymania policjanci odkryli w domu podejrzanego nie tylko narkotyki, ale również tytoń bez znaków akcyzy i broń ukrytą w pianinie.

Na trop mężczyzny trafili policjanci z kolskiej komendy. W trakcie przeszukania domu podejrzanego mężczyzny policjanci trafili na niewielkie ilości narkotyków, ale odkryto również inne nielegalne substancje i przedmioty - Funkcjonariusze znaleźli kilkanaście foliowych opakowań tytoniu bez znaków akcyzy o wadze ponad ośmiu kilogramów, ale największe zaskoczenie wywołało to co znajdowało się w pianinie stojącym w jednym z pomieszczeń. W instrumencie muzycznym 25-latek ukrył pięć sztuk broni palnej, na którą nie posiadał wymaganego zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli trzy sztucery, dwie sztuki broni myśliwskiej dwulufowej oraz około 130 sztuk amunicji - relacjonuje Krzysztof Jóźwiak z kolskiej policji. W trakcie przeszukania posesji znaleziono też części od samochodu VW Golf, który został skradziony w Warszawie.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące - Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Odpowie także za pomoc w ukryciu kradzionych części samochodowych - dodaje Jóźwiak. Mężczyzna był już wcześniej karany, a za popełnione przestępstwa może trafić do zakładu karnego nawet na dziesięć lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro