Reklama

Wycieczka z przewodnikiem po poznańskich kościołach

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejną tematyczną wycieczkę po Poznaniu. Tym razem na zwiedzających czekają trzy poznańskie wzgórza i cztery kościoły.

Inicjatywa PoPoznaniu.pl zainicjowała działalność dwa lata temu, a specjalnością skupionych wokół niej przewodników są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 11 stycznia, a przewodnicy odkryją przed jej uczestnikami poznańskie kościoły - Stolica Włoch jest miastem kościołów, położonym na siedmiu wzgórzach nad Tybrem. Poznań też ma swoje pagórki ze świątyniami na szczycie. Właśnie tym tropem podążymy podczas pierwszej w 2014 roku wycieczki - zachęcają przewodnicy. Uczestnicy wycieczki dotrą do kościołów na wzgórzach Świętego Marcina i Wojciecha oraz w okolicy Góry Przemysła.

Wycieczka rozpocznie się 11 stycznia o godzinie 10 przed kościołem św. Józefa na Wzgórzu Świętego Wojciecha. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po zakończeniu wycieczki można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro