Reklama
Reklama

Spacer śladami Powstania Wielkopolskiego

fot. Obraz Leona Prauzińskiego
fot. Obraz Leona Prauzińskiego

Na kolejną wycieczkę zapraszają przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę śladami Powstania Wielkopolskiego.

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl najbardziej znani są z organizacji wycieczek tematycznych. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Najbliższa wycieczka odbędzie się 28 grudnia i będzie związana z kolejną rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Będzie to spacer po miejscach związanych z przygotowaniami do odzyskania niepodległości jak i samym Powstaniem Wielkopolskim. Nie zabraknie wspomnień uczestników tamtych wydarzeń, a także kilku słów o dowódcach jednego z nielicznych zwycięskich powstań w historii naszego kraju - zachęcają przewodnicy.

28 grudnia odbędą się dwie wycieczki, a zbiórka uczestników zaplanowana jest na schodach prowadzących do poznańskiego Ratusza. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 12, a druga o godzinie 15. Udział w wycieczkach jest darmowy, ale tradycyjnie przewodników można wynagrodzić napiwkiem.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro