Reklama
Reklama

Ukradli 130 litrów paliwa ze stacji benzynowej

Czterech mężczyzn okradło na początku grudnia stację benzynową w miejscowości Nowe Miasto nad Wartą. W trakcie próby ucieczki jeden z mężczyzn został zatrzymany, a w kolejnych godzinach zatrzymano pozostałych przestępców.

Do kradzieży doszło 6 grudnia w nocy na jednej ze stacji benzynowych w Nowym Mieście nad Wartą - Mężczyźni podjechali samochodem do dystrybutora, zatankowali paliwo do pojemnika znajdującego się w bagażniku, a następnie z pełnym kanistrem odjechali w kierunku "trasy katowickiej" - relacjonuje Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Oficer dyżurny poinformował okoliczne patrole o zdarzeniu, a jeden z nich natknął się na podejrzany pojazd - Kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci podjęli pościg za Mercedesem, którego kierowca na ich widok skręcił w pobliski las. Mimo próby ucieczki policjanci dogonili pojazd i zatrzymali kierowcę do kontroli - dodaje Kwietniewska.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli pojemnik ze skradzionym paliwem. Kierowca pojazdu został zatrzymany, a policjanci natychmiast podjęli działania, zmierzające do ustalenia tożsamości pozostałych osób uczestniczących w kradzieży - Wszyscy zostali odnalezieni i trafili do policyjnego aresztu, a za popełnione przestępstwo grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - kończy Kwietniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro