Energetyk wygrał z Jedynką Łomża

Walczące o awans do I ligi siatkarki Energetyka Poznań wygrały we własnej hali z zespołem UKS Jedynka PWSiP Łomża 3:1. Spotkanie zobaczył komplet publiczności.

Podopieczne Nicoli Vettoriego swoją grą w pierwszych dwóch setach potwierdziły, że walczą o awans i rozbiły Jedynkę 25:14 i 25:8. W trzecim secie rywalki zaprezentowały się zdecydowanie lepiej, a błędy w grze poznanianek doprowadziły do zwycięstwa przyjezdnych. Jednak w kolejnym secie siatkarki Energetyka nie pozwoliły rywalką doprowadzić do tie-breaka i szybko wygrały 25:7.

Energetyk Poznań za tydzień zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywek Nike Węgrów, a zaplanowane na sobotę, 21 grudnia 2013 roku derbowe spotkanie z UKS Murowana Goślina najprawdopodobniej zostanie rozegrane w Arenie.

Energetyk Poznań - UKS Jedynka PWSiP Łomża 3:1 (25:14, 25:8, 22:25, 25:7)