Reklama
Reklama

Poznańska policja rozbiła grupę przestępczą

Trzydzieści osób zajmujących się kradzieżami paliwa, zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zatrzymanym grozi kara nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzki Policji w Poznaniu od dłuższego czasu zajmowali się sprawą grupy, która zajmowała się kradzieżami paliwa - Członkowie grupy to przede wszystkim kierowcy ciężarówek. Przewozili cysternami paliwo z hurtowni do stacji paliw. Po drodze zatrzymywali się w ustronnych miejscach, gdzie przepompowywali paliwo do przygotowanych wcześniej zbiorników - informuje Hanna Wachowiak z wielkopolskiej policji. Straty oszacowano na blisko 150 tysięcy złotych.

Sprawa prowadzona była pod nadzorem poznańskiej Prokuratury Okręgowej - Ostatecznie zatrzymanych zostało 23 kierowców ciężarówek oraz 7 innych osób. Łącznie postawiono ponad dwieście zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej - dodaje Wachowiak. Wobec czterech mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy, a pozostali znajdują się pod dozorem policyjnym. Podejrzanym grożą kary nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro