Reklama
Reklama

Miejskie spółki nie chcą honorować Karty Rodziny Dużej?

Karta Rodziny Dużej została uruchomiona osiem miesięcy temu. Od tego czasu do programu przystąpiło czternaście miejskich podmiotów i sześćdziesiąt prywatnych. Karty nie honoruje między innymi poznański ogród zoologiczny.

Do dziś wydano blisko 10000 kart i pozyskano 74 partnerów. Okazuje się jednak, że na liście brakuje niektórych miejskich instytucji. Karty Rodziny Dużej nie honoruje między innymi poznański ogród zoologiczny - Zamiast karty rodziny dużej funkcjonuje u nas bilet rodzinny, który przeznaczony jest dla sześciu osób - wyjaśnia Magdalena Konieczna, reprezentująca dyrekcję Zoo.

Bilet rodzinny kosztuje 35 złotych, a KRD dawałaby dziesięcioprocentową zniżkę. Oznacza to, że 6-osobowa musiałaby zapłacić za bilety 43 złote. Te wyliczenia nie przekonują Szymona Wytykowskiego - Bilet rodzinny uprawnia do wejścia na teren ogrodu dwójki dorosłych i czwórki dzieci. W mojej sytuacji z siódemką dzieci przestaje to być takie opłacalne. Bo ja muszę kupić normalne bilety dla trójki pozostałych dzieci.

Miasto twierdzi, że nie może swojej spółce narzucić honorowania karty. Oporów nie mają za to prywatni przedsiębiorcy, którzy sami zgłaszają się do przedstawicieli miasta - Zdarzało się, że pracownicy Wydziału Zdrowia, którzy koordynują KRD nie zdążyli jeszcze zadzwonić do jakiegoś miejsca typowo komercyjnego, a przedstawiciele tych instytucji sami dzwonili i pytali o możliwość dołączenia do programu - twierdzi Paweł Marciniak, rzecznik UM.

Mimo wszystko karta oceniana jest pozytywnie - My się cieszymy, że chociaż zostaliśmy zauważeni jako duże rodziny, że ktoś zaczyna myśleć o nas i mamy nadzieję, że ta polityka zacznie się rozwijać - kończy Wytykowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro