Reklama
Reklama

Z PKP na PKS w towarzystwie psa? Przez most Dworcowy

fot. Piotr Knach
fot. Piotr Knach

Pasażerowie podróżujący z psem skarżą się na Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Ochroniarze pracujący w budynku nie pozwalają na przejście z jednego dworca na drugi przez galerię handlową w towarzystwie czworonoga. - Jest alternatywna droga, przez most Dworcowy - wyjaśnia TriGranit.

Od soboty dworzec PKS działa w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Pasażerowie chwalą nowy obiekt za czystość i nowoczesność, ale pojawiają się także negatywne głosy o czym piszemy TUTAJ. Do naszej redakcji dotarł również sygnał o problemie osób podróżujących autobusami i pociągami w towarzystwie czworonoga. Według pasażerów z psem nie ma możliwości przejścia pomiędzy dworcami przez galerię handlową, gdyż uniemożliwiają to ochroniarze.

- Drogi pomiędzy dworcami są dwie. Pierwsza prowadzi przez galerię handlową, a druga przez most Dworcowy. W przypadku osób w towarzystwie psów tylko druga opcja jest możliwa - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Aby przejść z dworca PKP na dworzec PKS trzeba poruszać się przez Food Court, gdzie podawane jest jedzenie. Przebywa tu sporo ludzi. Ze względów bezpieczeństwa i higienicznych przejście tędy z psem nie jest możliwe - dodaje.

Wyjątek stanowią osoby podróżujące z psami przewodnikami. - W takim przypadku ochroniarze przepuszczą osobę przez galerię handlową. Są poinformowani o tym jak reagować w takiej sytuacji - zapewnia Terlecki.

Osoby podróżujące z psem i przesiadające się z autobusu na pociąg lub odwrotnie muszą więc wyjść z budynku Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, wejść na chodnik na moście Dworcowym i ponownie wejść do ZCK, ale z innej strony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro