Reklama
Reklama

Przedłużenie PST: ciemności na tymczasowym przystanku

fot. Michał

Na tymczasowym przystanku przedłużonej trasy PST, w sąsiedztwie mostu Teatralnego, wieczorem panują ciemności. Pasażer skarży się, że dochodzi tam do zaczepek. ZTM deklaruje, że oświetlenie zostanie poprawione.

O ciemnościach na tymczasowym przystanku tramwajowym przy moście Teatralnym poinformował nas czytelnik. - W naszym Poznaniu buduje się dworce na ogromną skalę, robi remonty z rozmachem, a nikt nie potrafi uruchomić latarni na "tymczasowym" przystanku PST przy moście Teatralnym - pisze Michał. - Od kilku tygodni po zapadnięciu zmroku jest ciemno na samym przystanku, a wszędzie dookoła jest jasno (most teatralny, Dąbrowskiego, nawet schody do przystanku tymczasowego). Brak oświetlenia powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa - ostatnio w tym miejscu zdarza się wiele zaczepek, bo ciemność dodaje odwagi i anonimowości - dodaje.

O oświetlenie tymczasowego przystanku zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. - W najbliższym czasie oświetlenie przystanku tramwajowego "Most Teatralny" zostanie poprawione. Zwróciliśmy się w trybie pilnym do wykonawcy przedłużenia trasy PST o poprawę oświetlenia tego przystanku - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Przedłużenie trasy PST jest dostępne dla pasażerów od 1 września. Przystanek przy moście Teatralnym jest tymczasowy i będzie tu funkcjonować do momentu ukończenia prac na rondzie Kaponiera. Wówczas pojawią się docelowe przystanki - "Rondo Kaponiera", w pobliżu węzła komunikacyjnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro