Reklama
Reklama

Galeria Malta się powiększy: zamiast części parkingu będą nowe sklepy

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Galeria Malta usytuowana w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego planuje sporą inwestycję. Wyburzona zostanie część parkingu w obiekcie, a na jego miejscu pojawią się nowe sklepy i miejsca parkingowe.

W Poznaniu przybędzie nowych sklepów. Po otwarciu Poznań City Center z ponad 200 punktami handlowymi i restauracjami sporą inwestycję planuje Galeria Malta. Obiekt będzie się rozbudowywał. I to już od wiosny przyszłego roku.

W miejscu parkingu znajdującego się od strony ulicy Obsługującej pojawią się nowe sklepy i miejsca parkingowe. Ale nie tylko tutaj odbywać się będą prace. Nowy podziemny parking ma się pojawić także pod terenem zielonym znajdującym się pomiędzy budynkiem Galerii, a ulicą Baraniaka (będzie to pierwsza faza prac).

W drugiej fazie wyburzony zostanie parking od strony ulicy Obsługującej. - Choć klienci tego nie odczuwają, parking jest odrębnym budynkiem, z osobnymi ścianami i dylatacją - tłumaczy Agnieszka Juszkis z Galerii Malta. W jego miejscu pojawi się wielofunkcyjna część budynku ze sklepami. Nie zabraknie też miejsc parkingowych - pod ziemią oraz na kondygnacjach usytuowanych nad nowymi sklepami. Plan rozbudowy Galerii Malta ma zostać zaprezentowany na targach Mapic (światowe targi nieruchomości handlowych), które odbywają się właśnie w Cannes.

- Zamierzamy powiększyć powierzchnię handlową centrum o dodatkowe 11 tysięcy metrów kwadratowych GLA osiągając docelowo 65 tysięcy m2 GLA (powierzchnia GLA to powierzchnia przeznaczona na wynajem w danym obiekcie - przyp.red.) - wyjaśnia Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta. - Ponadto chcemy zwiększyć liczbę miejsc parkingowych. Aktualnie parking liczy 1900 miejsc - dodaje.

Obecnie w obiekcie znajduje się 167 sklepów, restauracji, kawiarni i punktów usługowych. Po rozbudowie ta liczba ma wzrosnąć do nawet 200 salonów. - Prace ruszą wiosną przyszłego roku i planowo mają się zakończyć w czwartym kwartale 2014 roku - kończy Juszkis.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro